These interpelace na zasedání Zastupitelstva MSK dne 16. září 2021 o stavu krajského zdravotnictví

  1. Dne 13. března 2021 uplynuly již dva roky od politického schválení tzv. optimalizace krajského zdravotnictví, resp. tzv. krajských nemocnic. Pamatujete?
  2. Ani po více jak 2,5 letech, které uplynuly od této tak hanebné události, nevíme jak se vlastně tato tzv. optimalizace povedla? A vadí to snad tady někomu? Ano, vadí – Volnému, Saksovi a mě!
  3. A proto se ptám – kdy tak, vážení krajští zastupitelé a taky svědomití krajští úředníci, konečně učiníte?
  4. Ostravským a šířeji moravskoslezským zdravotnictvím se zabývám cca 5 roků. A takový chaos a zmar co se týče péče o zdraví lidu moravskoslezského, tak něco tak špatného a prohnilého tady nikdy nebylo. Ani za těch Komančů ne. Bo ti by se aspoň styděli…
  5. Krajská politika v oblasti zdravotnictví je prorostlá bezbřehým klientelismem. Dnes a denně jsme svědky rozkrádání veřejných peněz za bílého dne. A vadí to snad tady někomu?
  6. Ne, nikomu z vás, pozičních i opozičních krajských zastupitelů, tato zjevná zlodějna, tyto mafiánské politické praktiky, ve skutečnosti nejspíše nevadí. Jaká marnost.
  7. Hejtmane Vondráku, náměstku Gebauere, vedoucí odboru Rydrychu – ODSTUPTE!
  8. Pokud tak neučiníte sami, budete odstoupeni – o tom prosím nepochybujte. A budeme vás soudit.
  9. A taky, my všichni, nebojme se virů, bojme se lidí – všech těch Vondráků, Unucků, Pražáků, Kajnarů, jakož i dalších tak vypečených politických Týpků.
  10. A taky si prosím zapišme za uši, že rouška je symbol, symbol strachu a ponížení…

 

MUDr. Vít Mareček   

                                                             pohotovostní a praktický lékař